Międzynarodowy Tydzień Douli w Gdyni 22-28 marca

Tydzień douli - opiekunki dobrych narodzin 22-18 marca 2014r. Tydzień douli przypada na pierwszy tydzień wiosny. Doula bowiem wita nowe życie. Wspiera mamę informacyjnie, emocjonalnie i fizycznie podczas ciąży i narodzin maleństwa. Jej obecność skraca poród, koi ból i minimalizuje ingerencje medyczne. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Tydzień douli to świetna okazja, by bliżej poznać korzyści wynikające z niemedycznej opieki okołoporodowej. Doula i psycholożka Marianna Grabowska-Żur będzie przez cały tydzień udziela nieodpłatnych konsultacji dotyczących pracy douli za pośrednictwem profilu Uskrzydlam na facebooku.

 

Jednocześnie mamy, które chciałyby się podzielić pięknem narodzin swojego dziecka, zapraszamy do przesyłania pierwszej fotografii maleństwa i krótkiego tekstu. Wystarczą 4 zdania rozpoczynajce się od : „Mam na imię.." i kilka pozytywnych wspomnień dotyczących porodu, np. „Mam na imię Ania. Mamie przy porodzie towarzyszył tata. Oboje płakali ze szczęścia i mocno mnie przytulili. To był najważniejszy dzień w naszym życiu."

Zdjęcia wraz ze zgodą na ich upublicznienie prosimy przesyłaą na adres: uskrzydlam@outlook.com. Fotografie, podobnie jak odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące pracy douli, będziemy publikować na profilu facebook Uskrzydlam podczas całego Międzynarodowego Tygodnia Douli 2014.

Zwieńczeniem gdyńskiej odsłony obchodów będzie Krąg Opowieści Porodowych.